Politie botst met demonstranten in Tel Aviv
ma 09-01-2012De Israelische politie heeft zaterdagavond ingegrepen bij een demonstratie, in de Hatikvah wijk van Tel Aviv, een armere wijk van de stad.
De bewoners strijden al jaren voor uitbreiding van het aantal betaalbare woningen. Ruim 200 bewoners trokken zaterdag de straat op om te demonstreren tegen het besluit van de gemeente om het tentenkamp te verwijderen. In de tenten wonen families die dakloos zijn en geen mogelijkheid hebben een betaalbare woning te bemachtigen.
Het tentenkamp in het plaatselijke park van Hatikvah is een van de laatste tentenkampen die het nog volhoudt in Israel, de overige zijn onderhand allemaal ontruimd en verwijderd.
Meerdere demonstranten werden met harde hand opgepakt door de politie. De politie greep in omdat de demonstranten de toegang tot het tentenkamp blokkeerden. De demonstranten riepen slogans gericht tegen de burgemeester van Tel Aviv, Ron Huldai, en premier Netanyahu. Zij liepen ook met spandoeken waar teksten opstonden als ‘Woningen voor eenieder’.
Een demonstrant die zijn vrouw en vier kinderen had meegenomen, woont nu al meerdere maanden in een tent in het park. Hij zei dat er in de wijk veel boosheid heerst, gericht op de beslissing tot ontruiming, en de inflexibele houding van de gemeente tegenover de aanwezigheid, van het kamp in het park. De demonstranten hadden niet verwacht dat het uit de hand zou lopen en waren verrast door het harde ingrijpen van de politie.
Bron: Isranet

Terug 



