Winkelmandje : geen artikelen
  • Over CIDI
  • Word vriend(in)
  • Steun CIDI
  • Contact
  • Weblinks
  • Agenda
  • English
CIDI Centrum Informatie en Documentatie Israel
  • Nieuws
  • Achtergrond
  • Antisemitisme
  • Dialoog
  • Educatie
  • Multimedia
  • CIDItv
  • Webshop
  • FAQ
Zoeken
  • Nieuwsberichten
  • Nieuwsbrief
  • CIDI in de media
  • Archief

Weizmann Instituut ontwikkelt vaccin tegen Crohn, reuma en kanker

di 27-12-2011
Kopafbeelding

Onderzoekers van het Israelische Weizmann Instituut zijn bezig met een vaccin dat de ziekte van Crohn zou kunnen tegengaan.

De nieuwe methode zou echter ook geschikt kunnen zijn voor de bestrijding van reuma en kanker. Dit zijn allemaal auto-immuunziekten waarbij het lichaam eigen lichaamscellen en –stoffen niet herkent en aanvalt. In muizen werkt het vaccin: nooit eerder is men zo dicht bij een oplossing van het probleem gekomen.

 

Het vaccin houdt het immuunsysteem van het lichaam voor de gek, door het antistoffen te laten ontwikkelen tegen een bepaald enzyme, dat ten grondslag ligt aan auto-immuunziekten. Zoals zovele dingen in het lichaam zijn MMP enzymes (Matrix MetalloProteinases) nuttig, maar kunnen ze ook schade toebrengen. Dit laatste gebeurt wanneer het lichaam de enzymen niet kan beheersen en ze eigenlijk te sterk worden: ze kunnen dan kanker en andere immuunziekten door het lichaam gaan verspreiden.

 

Eerdere pogingen deden alsof het vaccin de natuurlijke stof is, die normaal de MMPs in bedwang houdt. Omdat het lichaam echter zo’n verfijnd systeem is, hadden deze vaccins zulke zware bijwerkingen, dat de pogingen als niet succesvol werden beschouwd. Het nieuwe vaccin doet niet alsof het de antistof is, maar zorgt er voor dat het lichaam zijn eigen antistoffen gaat aanmaken, waardoor er geen bijwerkingen van komen.

 

De muizen waarbij het vaccin werd ingebracht, leidden aan een muizen-variant van de ziekte van Crohn. Hierbij is er ergens in het spijsverteringsysteem een ontsteking, vaak in het darmkanaal. De symptomen van de behandelde muizen verminderden drastisch. Er moet nog veel onderzoek gedaan worden voordat de behandeling gebruikt kan worden bij mensen, maar het is een grote doorbraak, omdat het potentieel heeft om voor alle auto-immuunziekten gebruikt te worden.

 

 

Vorige paginaTerug Print

Either scripts and active content are not permitted to run or Adobe Flash Player version 10.0.0 or greater is not installed.

Get Adobe Flash Player
Meer info: 

Agenda

wo 11 jan - wo 21 mrt
College Israelische buitenlandse politiek
di 24 jan - ma 24 sep
CiJO's Fact Finding Mission Israel - schrijf je nu in!
zo 11 mrt
Internationaal zaalvoetbaltournooi Maccabi
steun CIDI
Antisemitisme
Share |

Condoleeza Rice heeft gelijk: focus op bouwstop nederzettingen contraproductief.



CIDI voor kinderen
Volg CIDI op Twitter

Cidi webshop

Een staat, twee staten

Historisch overzicht en analyse van de voorstellen voor de oplossing van het Israelisch-Palestijns conflict sinds 1948. Door Benny Morris.

€ 17,95

Lesbrief en boek: Kernpunten van het Israelisch-Palestijns conflict

Voor HAVO/VWO-docenten die de achtergronden van het Israelisch-Palestijns conflict in de klas willen behandelen. Door Hadassa Hirschfeld.

€ 19,50

De zeven levens van de Protocollen van de Wijzen van Zion

Een antwoord op de vraag waarom er nog steeds mensen zijn die beweren dat deze vervalste antisemitische protocollen echt zijn. Door Prof. Dr. Klaas A.D. Smelik.

€ 17,95

Jeruzalem - verleden en toekomst

Een historisch onderbouwd relaas, dat diepgaand inzicht verschaft in Israels aanspraken op de stad Jeruzalem.

€ 3,40

Oorlog op Afstand

De betrokkenheid van Iran bij de terreurbewegingen Hezbollah, Hamas en Islamitische Jihad. Door Aaldert van Soest.

€ 12,95

De mythe van het joodse kannibalisme (ongecensureerd)

De ongecensureerde controversiele afscheidsrede van professor P.W. van der Horst aan de Universiteit van Utrecht over het antisemitisme in zijn historische context.

€ 9,95

Joden-haat en Zion's-haat - een drama in vijf bedrijven

Een bespreking van jodenhaat in zijn hedendaagse uitrusting. Door prof. dr. H.M. van Praag.

€ 18,95

Ondergang - deel 1 en 2

De vervolging en verdelging van het Nederlandse Jodendom 1940-1945. Tweedelig. Door dr. J. Presser.

€ 49,95
CIDI Postbus 11646 2502 AP Den Haag | T: 070-364 68 62 | F: 070-365 33 72 | E: | Giro 32.19.484 | Bank 465781810